У Національному університеті «Острозька академія» другого листопада до 440-річчя вишу відбувся благодійний концерт лауреата польських і міжнародних конкурсів, 12-річного скрипаля Назара Плиски-Пасічника.
Першим прозвучав твір Георга Філіпа Телемана «Фантазія № 7 для скрипки соло». Далі під акомпанемент викладача Острозької музичної школи Наталії Балаушко Назар виконав твори Вольфанга Амадея Моцарта, Ніколо Паганіні, Генріха Венявського, Фріца Крейслера та інших відомих композиторів.
Під час концерту було зібрано 6 266 гривень для студента Острозької академії на придбання біопротезу.
Назар Плиска-Пасічник — талановитий скрипаль із українським корінням, який проживає в Польщі. У свої 12 років молодий виконавець побував на багатьох національних і міжнародних конкурсах. Зокрема, Назар — переможець ІII Міжнародного конкурсу «Каунас Сонорум-2015» у Литві, V Міжнародного музичного конкурсу в Швеції, Міжнародного скрипкового конкурсу імені Венявського в Польщі тощо. Хлопець виконує складні твори найвидатніших світових композиторів. Із 2015 року грає на музичному інструменті — копії скрипки Гварнері дель Джезу українського майстра Володимира Солоджука з Чернівців.
Назар Плиска-Пасічник — син солістки Варшавської камерної опери Ольги Пасічник. Він навчається в педагога Еви Ковар-Миколайчик музичної школи Еміля Млинарського у Варшаві, а коли приїжджає в Острог залюбки ходить на уроки до Інни Хмарук — викладача класу скрипки Острозької музичної школи.
«Уперше я з Назаром познайомилася, коли йому ще не було п’яти років. Відтоді ми з ним періодично зустрічаємося. Я отримую величезне задоволення від співпраці з Назаром. Із кожним роком відчувається його професійний ріст. Назар дорослішає, тому разом із технічним діапазоном, розвивається і емоційно правильне виконання творів. У 12 років мати таке високе емоційне відчуття музики — велика рідкість. А ще Назар, поряд зі своєю обдарованістю, дуже працелюбний»,
Нагадаємо, що минулого року Назар Плиска провів сольний концерт в Острозькій академії, кошти від якого пішли на допомогу сім’ям Небесної Сотні та на спорядження студента-добровольця.
«Острозька академія дуже добре сприйняла мій концерт. Мені подобається перебувати тут і думаю, що це не останній мій візит до цього університету. Відчувається, що в академії цінують класичну музику, а публіка підготовлена до її сприйняття»,