Вручення премії імені Віри та Богдана Боднаруків та премії Товариства української мови Чикаго відбулося в Національному університеті «Острозька академія» 26 березня.
«Отримання винагороди за певний вчинок ― це покарання для тих, хто цього вчинку не зробив. Мені дуже приємно бачити вас тут і відзначати ваші здобутки»,
Цьогоріч преміями було удостоєно 36 осіб. Серед них кілька викладачів та аспірантів. Раніше нагороджували переважно літературознавців, але тепер вирішили відзначити усіх, хто на це заслуговує, незалежно від факультету чи спеціальності. Зокрема винагороду отримали ті, хто зробив значний внесок у розвиток Острозької академії, хто брав активну участь в організації різних заходів, проводив волонтерську діяльність, аспіранти, чиї наукові дослідження мають патріотичне спрямування, а також студенти з високою успішністю, які не мають можливості внести плату за навчання.
Викладач Інституту права імені І. Малиновського Марія Цип’ящук отримала премію за участь в організації на факультеті заходів всеукраїнського масштабу, а екс-голова Братства спудеїв Данило Плахотін ― за вагомий внесок у становлення та розбудову Братства. Вони віддали майже всі отримані кошти на закупівлю біноклів для бійців АТО з Острожчини. Викладач кафедри міжнародних відносин Наталя Конопка свою премію за спрямовану на допомогу українській армії волонтерську діяльність повністю пожертвувала на біноклі. Усі нагороджені теж долучились до збору коштів на допомогу бійцям.
«Перш за все, я хочу висловити вдячність Острозькій академії й Товариству української мови Чикаго. Гадаю, для академії, як і для Острога й діаспори, є знаковою тема мого аспірантського дослідження — науково-організаційна та громадська діяльність Миколи Павловича Ковальського, який був одним із зачинателів руху відродження Острозької академії. Ця премія надасть мені додаткові можливості для більш широкого розроблення теми, допоможе залучити більше джерел, адже мені ще потрібно поїхати в різні міста України, де працював Микола Павлович. Крім того, частина коштів піде на допомогу нашим бійцям на сході. Визначальним є навіть сам той факт, що ця стипендія була вручена, тому що головне ― не стільки матеріальна допомога, скільки психологічний чинник. Це спонукає не тільки продовжити роботу, але й активізувати її, досягати висот, які були б важливими і для Острозької академії, і для української діаспори, і для української науки»,
У свою чергу, студент гуманітарного факультету Олександр Подвишенний додає:
«Я дуже вдячний за можливість отримати цю фінансову допомогу. Зараз важливо не лише для студентів, але й для всіх українців — у наш непростий час підтримати людей морально й фінансово, просто наголосити на тому, що вони роблять щось важливе. Я вдячний нашій діаспорі в США та Канаді. Сподіваюся, ми надалі будемо співпрацювати на високому міжнародному рівні, реалізовувати себе і доводити людям, що студенти Острозької академії ― найкращі у світі».
Професор Віра Лукаш-Боднарук анродилася в 1939 році на Донеччині. У 1943 році родина Лукашів емігрувала до Німеччини, а в 1950 р. — до США. Ще в юнацькі роки В. Лукаш-Боднарук стала активним членом українських громадських організацій. Зараз активно пропагує українську культуру закордоном. Разом із чоловіком Богданом пані Віра подорожує Україною, а завдяки її співпраці з Національним університетом «Острозька академія» впродовж останніх років студенти мають можливість отримувати стипендії Товариства української мови, які надаються особам, що вивчають українську мову та літературу і досягли значних результатів у навчанні, науковій та громадській діяльності.