Прем`єра вистави «Коти» відбулася в культурно-мистецькому центрі Острозької академії 17 червня. Головні ролі у спектаклі, поставленому за мотивами популярного мюзиклу «Cats», зіграли учасники сертифікатної програми «Мистецтво самопрезентації». Програма діє на базі Інституту практичної психології та психотерапії НаУОА. Глядачі мали змогу поєднати приємне з корисним і долучитися до збору коштів для переселенців з Донбасу.
За словами організатора заходу, кандидата психологічних наук Галини Гандзілевської, сертифікатна програма «Мистецтво самопрезентації» стала своєрідним експериментом, який був скерований на те, щоб перевірити, чи можуть студенти без спеціальних здібностей проявити та презентувати себе у сфері мистецтва, зокрема у мюзиклі:
«Це короткотривала програма, адже фактично сама постановка готувалася впродовж двох із половиною тижнів. Ясна річ, що і студенти, і викладачі мали й інше навантаження, пов’язане з навчальним процесом, тому, звичайно, труднощі були. Однак я дуже вдячна всім, хто відгукнувся підтримати цю постановку як своєю участю, так і допомогою у підготовці. Чи вдався експеримент, вирішувати глядачам та самим учасникам. Від себе і від імені людей, які працювали над реалізацією проекту, а саме О.Прасюк, Т.Ширяєвої, О.Матласевич, О.Дьячини та М. Цип`ящук, можу з упевненісю сказати, що мета програми, яку ми поставили, досягнута».
«Видніше в темряві» — з таким гаслом на ледь освітлену сцену вийшли актори — студенти академії, для більшості з яких цей виступ став першим у житті. Враженнями про свій акторський досвід ділиться учасниця, студентка третього курсу спеціальності «Психологія» Тетяна Шевчук:
«Для мене це був безцінний досвід і справжнє перевтілення, яке тепер має стати поштовхом до реалізації себе. Я вперше виступала на сцені за роки навчання в академії. Було витрачено немало сил і часу, з нами працювали хореографи та режисери. Особисто мені неодноразово довелось переступити через страх. Я навчилась більш яскраво проявляти свої емоції, не соромитися десятків поглядів, які пильно вдивляються в кожен твій жест. Тож я задоволена результатом»
У виставі студенти продемонстрували свої таланти: танцювали, співали та виголошували промови, які, згідно зі сценарієм, виявилися своєрідною боротьбою за те, щоб потрапити до раю. Усі учасники «Котів» були нагороджені сертифікатами й гучними оваціями глядачів. Своїми враженнями від вистави ділиться студент третього курсу спеціальності «Українська філологія» Павло Гановський:
«Вистава була напрочуд цікава й неординарна. Першої ж миті музика задала ритм, який занурив нас в атмосферу „котячого“ мюзиклу. Сцена була новаторськи поділена на зони, де актори грали кожен свою роль, гра своєю чергою була переконливою і природньою. Завдяки Галині Гандзілевській ця ідея здобула право на існування, вона довела, що зовсім різних людей можна не лише зібрати воєдино, а й зробити з них цілісний організм, який працює злагоджено. Більше того, самопрезентацію кожного була сповнена щирістю й задоволеністю від зробленої роботи. Подібні дійства раджу відвідувати усім, оскільки це розлабляє, захоплює й заряджає».