33 учні 8-11 класів із 12 областей України взяли участь у дводенному тренінгу з основ журналістики «Школа універсального журналіста», який відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 21-22 лютого та 28 лютого-1 березня 2015 року.
Проведення тренінгу, який традиційно кілька разів на рік відбувається на базі академії з 2011 року у два етапи, зумовила велика кількість учасників і їх широка географія — від Донецька до Чернівців, від Миколаєва до Чернігова. Усіх їх об’єднало, з одного боку, бажання дізнатися більше про основи роботи журналіста, аби остаточно визначитись із майбутньою професією і підготуватись до вступу на спеціальність «Журналістика», а з іншого — інтерес до Острозької академії, яка нині розширює географію потенційних абітурієнтів.
Про особливості навчально-виховного процесу в академії учасникам тренінгу розповіли декан гуманітарного факультету, доктор педагогічних наук, професор Василь Жуковський, старший викладач кафедри журналістики, керівник лабораторії журналістської майстерності «J.Lab», кандидат філологічних наук Роман Шулик та студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика» Катерина Хорощак. Школярі слухали про студентське життя в Острозькій академії, перспективи, які відкриваються перед її випускниками, можливості для опанування практичної журналістики, які вже зі студентської лави отримують ті, чий вибір — Острозька академія.
Зважаючи на важливість духовно-морального виховання молоді, яке є стрижнем виховної концепції Острозької академії, організатори тренінгу цього разу розширили його програму, включивши до неї тематичний урок «Релігійна журналістика», який у невимушеній інтерактивній формі провела для старшокласників старший лаборант кафедри релігієзнавства та теології, аспірантка НаУ «Острозька академія», позаштатний кореспондент Видавничого дому «ОГО» Юлія Новак. А яскравим завершальним акордом дводенного тренінгу стала екскурсія Острозькою академією.
«Школа універсального журналіста — це шанс відчути себе „акулою пера“ за два неповторних дні»,
Її землячка Ірина Мордюшенко доповнює:
«З нами працювали справжні майстри своєї справи, які надихають нас своїм прикладом».
А полтавчанка Анастасія Токар зауважує:
«Привітні обличчя, приємні знайомства та неповторна атмосфера Острозької академії — найкращі мої спогади з подорожі до Острога».
За словами керівника Школи універсального журналіста, викладача кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія», головного редактора Видавничого дому «ОГО» Віталія Голубєва, працювати з учасниками тренінгу було надзвичайно цікаво, адже вони продемонстрували високу мотивацію до оволодіння основами журналістики.
«Учні постійно ставили питання, висловлювали власні думки, а виконуючи практичні завдання, навіть готували кумедні сценки-імпровізації — були активними й небайдужими, як справжні журналісти. Велика заслуга в залученні учнів до нашого тренінгу належить і вчителям, які з ними працюють — значна їх частина також стала учасниками тренінгу й отримала від організаторів подяки за активну роботу з підготовки обдарованих учнів. Переконаний, що, як і в попередні роки, зі значною частиною учасників тренінгу ми незабаром зустрінемось у студентських аудиторіях Острозької академії. До слова, серед п’яти студентів державної форми навчання спеціальності „Журналістика“ цього року двоє — саме випускники ШУЖ. І, натхненні прикладом Наталки Данилюк із Луцька, яка є однією з таких студенток, педагоги тамтешньої школи № 17 цьогоріч відрядили на наш тренінг цілу учнівську делегацію. Острозька академія приваблює молодь»,