В Острозькій академії відкрилася виставка картин львівського художника Ігоря Гавришкевича
Життєва енергія та любов до України у поєднанні з мистецько-філософською притчевістю — характерні ознаки стилю, притаманного художнику яскравого малярського темпераменту Ігорю Гавришкевичу. Його творчому почерку властиві досконалість композиції, рисунку й колористичність вирішення. Автор виявляє нахил до умовно декоративних монументальних рішень, до узагальнених і стилізованих образів, де переважають яскраві кольори.
Ігор Гавришкевич — доцент кафедри академічного живопису Львівської національної академії мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України. Народився 13 березня 1955 року у селі Липовець Яворівського району Львівської області в селянській багатодітній сім’ї. У 1975-1977 рр. розпочав свій трудовий шлях на посаді техніка-художника в ГСКБ автонавантажувачів, а наступні шість років — на посаді художника-конструктора у СКТБ ВО «Ювелірпром». У цей період Ігор Степанович остаточно вирішив пов’язати своє життя з мистецтвом, вступивши 1977 року до тоді ще Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва у відділ художньої кераміки. Відтоді Академія займає особливе місце у житті Ігоря Гавришкевича, адже сформувала його мистецький світогляд. Із 1993 року почав працювати у Львівській спілці художників України: спершу — референтом, а потім, у 1994-1996 рр. — директором Художньо-виробничого комбінату спілки. Із березня 1997 року до 2012 року очолював музей-заповідник «Личаківський цвинтар», паралельно з 2005 року викладаючи у Львівській національній академії мистецтв. Художник був учасником п’ятдесяти виставок різного масштабу в Україні та закордоном. Чимало його творів зберігаються у багатьох музеях не лише України, а й інших європейських країн, а також у приватних збірках.
За словами директора Музею історії Острозької академії, кандидата історичних наук Анастасії Хеленюк, художник переважно захоплюється технічними прийомами постімпресіонізму й експресіонізму.
«Його завдання не просто відобразити, а реконструювати мистецькими засобами, зокрема колористикою, свій емоційний стан щодо певної події, пережитої миті, спілкування з українцями, — розповідає пані Анастасія. — Образи й символи у творах Ігоря Гавришкевича чітко читаються й однозначно передають характер і настрій робіт. Варто зазначити, що художник не занурюється лише в пейзажі і натюрморти, а гостро реагує на суспільну ситуацію. Відтак є роботи, навіяні часами Помаранчевої революції та подіями Революції гідності».
Сам художник говорить, що на нього мали вплив українські постімпресіоністи, зокрема Олекса Новаківський, Роман Сельський, Володимир Патик. Утім він не копіює когось, а демонструє на своїх полотнах індивідуальність і самобутність.
На запрошення студентів Острозької академії пан Ігор привіз 53 своїх роботи. Художня виставка Ігоря Гавришкевича, яка відкрилася минулого тижня в мистецькій галереї вишу, триватиме до початку грудня.