День писемності та мови відзначають в Україні 9 листопада. Утім в Острозькій академії святкування тривало понад тиждень.
«У нашому університеті щорічно намагаються наголосити на тому, що питання мови є дуже важливим, особливо в сучасних реаліях. Цікаво те, що ініціаторами багатьох заходів були самі студенти. Звісно, вони готувалися до святкування за сприяння кафедри, але робили все з ентузіазмом. У науковому плані найважливішим заходом була конференція, на яку приїхали представники з Ялти, Вінниці, Харкова та інших міст. У нас уже є гості, які щорічно приїздять на цю конференцію. Мені здається, нам усе вдалося, тиждень був дуже насиченим й цікавим»,
Почалося вшанування української мови та писемності третього листопада з «поетичної сушки» — в одному з коридорів Острозької академії організатори повісили нитки з прищепками, щоб усі охочі могли прикріпити до них свої вірші. «Поетична сушка» продовжувалася весь тиждень, як і акція «Наголошуй правильно» — на дошках оголошень усіх факультетів студенти розмістили плакати зі словами, вимову яких студенти порушують найчастіше, і позначили правильні наголоси.
Одним із основних заходів, приурочених до Дня писемності, стала акція «Тут слухають UA». Учасники акції дорогою додому даруватимуть водіям громадського транспорту диски з україномовною музикою — альтернативу російській поп-музиці. Схожі акції студентами Острозької академії проводилися уже неодноразово. Утім інновацією цьогорічного заходу стане розміщення учасниками на особистих сторінках у соціальних мережах «селфі» з водіями. Цей запис вони позначатимуть хештегом #тутслухаютьua (#тутслухаютьюа) із зазначенням назви рейсу автобуса, водій якого відтепер вмикатиме в салоні україномовну музику.
«Почути українську музику в транспорті чи в інших громадських місцях фактично неможливо. Тому ми намагаємося привернути увагу до українського. Акція спрямована на популяризацію української мови серед громадськості і є безстроковою»,
Перший диск студенти разом із ректором НаУОА Ігорем Пасічником вручили водієві автобуса «Острог—Рівне».
Наступна акція — «Захищайте свічечку крихітної букви «Ї»: організатори розповсюджували наліпки та закладки із зображенням літери «Ї». Для написання «Академічного оповідання» в центральному корпусі університету були розміщені паперові стенди. Упродовж дня всі охочі могли дописати на них одне будь-яке речення. Потім отриманий текст відредагують та опублікують на сайті Національного університету «Острозька академія».
«Студенти — молодці. Це дуже цікавий захід. Я задав патріотичну тему, а ви вже можете її продовжувати або писати про будь-що інше»,
Продовжив низку урочистостей «Лінгвісичний КВК». Змагання складалося з чотирьох частин. Спочатку кожна команда мала представити себе. Наступний конкурс — «біатлон» — полягав у тому, що учасники команд «стріляли» жартами, а журі після кожного кола знімало з дистанції менш вподобану команду. Команда-переможець отримала найвищий бал. Після цього студенти виконали перед глядачами «домашнє завдання» — найтриваліший конкурс, під час якого команди ставили смішні мініатюри на різні теми. У «розминці» учасники продемонстрували своє вміння імпровізувати: члени журі ставили питання, а студентам упродовж тридцяти секунд потрібно було вигадати цікаву й дотепну відповідь. За результатами оцінювання, переможцем лінгвістичного КВК стала команда «Yoo-гурт».
«Укотре тішуся, що я тут. Такі конкурси — один із найкращих способів вивчення мови. Було дуже цікаво, смішно. Дякуємо вам, дорогі наші студенти»,
Театральна студія «Дивись!» теж не залишилася осторонь і зробила свій внесок у святкування, презентувавши уривок із п’єси Т. Чубая «Вертеп».
6-7 листопада відбулася ІV всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми культури української мови й мовлення». Участь у ній взяли науковці з усіх куточків України. Конференція була поділена на п’ять секцій: «Специфіка мовних норм на фонетичному й лексичному рівнях», «Культуромовні особливості граматичного ладу української мови», «Пріоритетні напрями розвитку шкільної лінгводидактики», «Інноватика лінгвістичної освіти у ВНЗ», «Філософська проблематика в українській літературі». Матеріали конференції опубліковано у науковому збірнику.
Також у рамках відзначення тижня української писемності та мови відбувся виступ ансамблю скрипалів та декламаторів «Мелодія українського слова» та тренінг з ораторського мистецтва «Майстерність сучасного українського ритора».
«Найбільше запам’яталося академічне оповідання. Також сподобалась „Поетична сушка“. Я не знала, що в нас є так багато талановитих студентів. Ще я брала участь у лінгвістичному КВК. Цей захід залишив море емоцій, наша команда перемогла. Це чудово. А ще запам’яталась наукова конференція: багато нових і цікавих фактів, гостей. Цьогоріч тиждень писемності був справді довгоочікуваним»,
поділилася враженнями студентка спеціальності «Українська філологія» Вікторія Куляша.