Із 1 по 14 липня студенти гуманітарного факультету спеціальності «культурологія» проходили дослідницьку (фольклорно-етнографічну) практику на базі сіл Шумщини (Тернопільська обл.). Вони обстежували на предмет збереження фольклорних та етнографічних особливостей села Кордишів, Мирове, Рохманів, Тилявка, Сураж, Стіжок. У Кордишеві та Мировому велику допомогу в організації експедиції було надано настоятелем місцевої церкви та церкви у селі Мирове Цезаруком Юрієм Володимировичем та його сином, студентом-культорологом IV курсу Цезаруком Антоном. У межах практики було оглянуто храми у цих селах, окремі раритетні експонати, що тут зберігаються, зокрема церковні книги, давні ризи священиків, хрести, дзвони та ін..
У Мировому студенти мали можливість познайомитися із найстаршими представниками гурту «Мирівчанка», який популяризує автентичний фольклор. Особливо цікаво було спостерігати за хороводами-веснянками, які водили учасники цього гурту разом зі студентами навколо церкви.
У селі Стіжок, окрім зустрічей із найстарішими представниками, студенти відвідали місцевий краєзнавчий музей, а у Тилявці — Музей Уласа Самчука, багатий на оригінальні експонати, особисті речі письменника, перші видання і публікації його творів. Варто відзначити також, що у цьому селі досить багата краєзнавчо-етнографічна експозиція, шанують пам’ять повстанців УПА.
Студентка групи Миронович Мар’яна у відзиві про практику написала: «Етнографічна практика була для нас свого роду дивовижною колекцією нових вражень, захоплюючих історій, містичних легенд, рідкісних артефактів, непересічних особистостей та особливих спогадів. Цей погляд „зблизька“ на нашу автентичну культуру відкрив для нас ще одну нову й неймовірно цікаву її сторону. Колорит та оригінальність традиційного українського обряду заворожує та спонукає до ще більш прискіпливого його дослідження, збереження для наступних поколінь». Як неоціненний досвід, студенти мали живе спілкування з носіями фольклору. Ними записано багато оригінальних текстів, які можуть бути опрацьовані та підготовлені до друку, а також використовуватися дослідниками як першоджерела.
Окрім того, під час практики було якісно та кількісно поповнено етнографічну експозицію у Мистецькій галереї НаУОА. Цього разу підготовлено до експозиції багато речей побуту, які представляють місцеві ремесла, і особливо — вишивку. Це рушники, обруси, керсетки, полотняний одяг.
Разом з тим, практика дала досвід спілкування студентів групи між собою поза навчанням, що спонукало до згуртування колективу.
За результатами практики студенти підготували фото- та відеоматеріали, творчий звіт, де були представлені фрагменти купальського обряду, а також андріївські та купальські молодіжні гадання.
Студентка Лукащик Мирослава зазначила, що у неї про дні літньої практики залишилося «багато приємних та веселих спогадів, спільна постановка творчого звіту восени згуртувала групу ще більше, а результат показав, що ми справді чогось варті разом».
Кафедра висловлює вдячність за допомогу в організації практики ректорату, зокрема за наданий для поїздок автобус, та Миколі Миколайовичу Бендюку за наставництво та консультації при підготовці експонатів до виставки.
Керівник практики: доц. Янковська Ж. О.