Лекцію «Де істина? Космологія, Всесвіт та Бог» 19 вересня прочитав студентам Національного університету «Острозька академія» професор Лондонської школи теології (London School of Theology) Тоні Лейн.
Заняття британського вченого відвідали студенти спеціальностей «релігієзнавство», «журналістика», «культурологія» й «англійська мова та література». Професор Лейн розпочав свою наукову діяльність, навчаючись у Оксфорді, Кембриджі та Тюнінгемі, отримав науковий ступінь з математики та чимало часу присвятив вивченню зв’язків між наукою і релігією. Саме з основними тезами своїх досліджень він ознайомив студентів.
Під час лекції Тоні Лейн розповів про взаємозв’язок науки і релігії та їх погляди на певні аспекти життя людей. Він вказав, що перша помилка у питанні, яке він досліджував — це розглядати Біблію як наукову книгу. Окрім того, науковці досі використовують фрази «схід/захід Сонця», хоча знають, що Земля обертається сама навколо нього. Іншим твердженням є те, що Біблія розглядає смисл життя, а наука навпаки уникає таких досліджень.
Також британський професор закцентував увагу на певних космологічних поняттях, а саме: вік Всесвіту, вік Землі, початок цивілізації та детально розповів про пошук життя на інших планетах. У Біблії немає згадок про існування інших цивілізацій, однак це не означає, що ми єдині, хто існує в галактиці. У цьому контексті професор Лейн зазначив: «Якщо знайдуть життя на двох планетах в межах однієї сонячної системи, шанси, що життя існує в інших сонячних системах, є дуже великими». Утім науковці визначили, що 10% зірок сонячної системи можуть мати на собі життя, але для цього повинно бути певне планетарне оточення. Більше того, лектор зазначив, що розумні цивілізації зараз не існують, або ж ми не помічаємо їх і вони з нами не контактують. Професор сказав, що життя на інших планетах може бути відсутнім, тому що на Землі тільки один вид, серед мільярдів інших, зумів розвинутись до технологічного рівня, відтак, аналогічний розвиток на інших планетах є малоймовірним. Хоча контраргументом до цієї думки є наступне твердження: «У Біблії вказано, що Бог створив людину за подобою своєю, але це не означає, що він не створив когось ще», — стверджує Тоні Лейн.