В Острозькій академії відкрилася етнографічна експозиція

02.09.2013

У рамках урочистої церемонії Інавгурація-2013 у підземній галереї Національного університету «Острозька академія» відкрилася експозиція раритетних етнографічних речей, експонати якої зібрали студенти спеціальності «Культурологія» упродовж фахової практики. У виставкових залах галереї представлені унікальні вишиванки, елементи національного одягу, глиняний посуд, зразки ткацтва, дерев’яні діжі і навіть меблі. Усі експонати зібрані на території Рівненщини та Хмельниччини. Варто зазначити, що керівниками етнографічної практики були краєзнавець, мистецтвознавець, художник-реставратор НаУОА Микола Бендюк і кандидат філологічних наук, доцент кафедри культурології та філософії Жанна Янковська.

У відкритті виставки взяли участь ректор Ігор Пасічник, відомий український науковець, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський, протектор НаУОА Роман Василишин.

«Експозиція представляє речі, які ще можна побачити в сільських місцевостях. Однак вироби з дерева і тканини не можуть довго зберігатися. І хоча на території Західної України є чимало етнографічних музеїв, такі виставки ніколи не втрачають актуальності, — зазначила директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк. — Кожна річ — унікальна. А, загалом, ця експозиція показує живу історію нашої країни».

Етнографічна виставка діятиме в Острозькій академії постійно. Щороку зали художньої галереї поповнюватимуться новими цікавими експонатами.

В Острозькій академії відкрилася етнографічна експозиція В Острозькій академії відкрилася етнографічна експозиція

Теги: Pasichnyk, Жулинський, Василишин, Хеленюк, художня галерея, виставка, Пасічник