У Національному університеті «Острозька академія» 12 серпня відбулося відкриття мистецького пленеру «Історія Острога».
Цьогоріч у пленері взяли участь художники зі Львова, Івано-Франківська та Рівного. Як розповідає організатор пленеру, мистецтвознавець Микола Бендюк, Рівне представляють художники Олександр Гуристюк та Юрій Сав’юк, які ще не брали участь в острозьких пленерах. Тим не менше, це знакові художники. Відтак, в Острозькій академії мали б бути їх роботи. «Цікаво, що попри їхню дружбу, художники пишуть у різних техніках. Реаліст Юрій Сав’юк пише полотна, неначе вони намальовані художниками-передвижниками кінця XIX — початку XX століть, виписуючи кожну деталь у пейзажі. Напротивагу, Олександр — художник із власною манерою написання та певною стилізацією образів, які він створює», — розповідає Микола Бендюк.
Художники зі Львова Леонід Коврига та Василина Курило репрезентують зовсім інший погляд на природу та архітектурні споруди. Так, пан Леонід випрацював стиль, за допомогою якого створює враження від архітектурної споруди або пейзажу, нанесених на полотно. «Зазвичай асфальт на його картинах пливе, неначе річка, а в архітектурних спорудах спостерігається таке багатство чистих кольорів, які можуть бути притаманні лише творчій уяві художника Ковриги», — ділиться враженнями Микола Бендюк.
Колега Леоніда Ковриги Василина Курило також пише пейзажі яскравими та відкритими кольорами, передаючи настрій навколишнього середовища. В Острозі вона здивувала відвідувачів і колег по творчому пензлю роботою із зображенням образу княжни Гальшки Острозької, в якої за спиною вгадуються силуети двох осіб, що постійно переслідували її упродовж життя. Це фігури Василя-Костянтина Острозького та Беати — матері Гальшки. У образі Гальшки відчувається заново віднайдена стилістика новоготичного сприйняття давніх образів. За словами Миколи Бендюка, пані Василина знайшла власний стиль у відтворенні людських фігур, які усім надзвичайно сподобалися на відкритті допленерової виставки.
Художник з Івано-Франківська Василь Красьоха — постійний гість та учасник усіх пленерів, які проходять в Острозі. В Острозькій академії його називають придворним художником університету. Сотні робіт цього митця прикрашають стіни вишу, а також приватні помешкання острожан. Унікальний художник з імпресіоністичним баченням світу додав до острозької мистецької атмосфери колорит прикарпатської художньої школи.
Нагадаємо, що давня співпраця Василя Красьохи й Острозької академії уже вилилася у дві персональні виставки митця, які проходили у підземній галереї університету, а також у десятки інших виставок митців з усієї України і зарубіжжя, що відбувалися в Острозі та мандрували низкою виставкових галерей Рівненської області.
Пленер в Острозькій академії проходитиме більше тижня і завершиться 20 серпня попленеровою виставкою.
Організатори запрошують усіх охочих на відкриття виставки в Національному університеті «Острозька академія», яке відбудеться 20 серпня о 15.00 у підземній галереї.