Традиційно уже декілька років поспіль у Національному університеті «Острозька академія» відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
Упродовж цього тижня до відзначення цієї знаменної дати долучилися усі факультети Острозької академії. Студенти побували на презентації збірки поета з Острога Юрія Матвійчука. Театральна студія «Дивись» усіх приємно здивувала уривком з вистави «Маруся Чурай», а кафедра української мови і літератури організувала для університетської громадськості лінгвістичний КВК.
Ще одним традиційним заходом, спрямованим на перевірку грамотності, став загальноуніверситетський диктант, у якому взяли участь не тільки студенти, а й викладачі.
«Варто сказати, що рівень володіння українською мовою високий навіть серед студентів нефілологічних спеціальностей. Хоча, звичайно, вплив інтерференції на мовлення наших студентів — значний. Саме на унеможливлення таких впливів спрямована робота викладачів кафедри української мови і літератури. Передусім варто звертати увагу на усне мовлення, оскільки там спостерігається більше помилок і відхилень. Із впевненістю можу сказати, що після занять у межах курсу «Українська мова за професійним спрямуванням» мовлення наших студентів значно покращилося. Як на мене, про це свідчить і сьогоднішній диктант», — розповіла викладач кафедри української мови і літератури Острозької академії Зоя Столяр.
Упродовж тижня тривав конкурс стінгазет, присвячених Дню української писемності та мови, відбувалися літературні вечори в студентських гуртожитках. Крім цього, студенти створили «Словник спудея ОА», грали у мовознавчу лотерею й провели круглий стіл та ораторський конкурс на захист української мови.
До відзначення Дня української писемності та мови університет також залучив жителів міста Острога. Так, Братство спудеїв та відділ зв’язків із громадськістю розповсюджували у громадських місцях диски з україномовною музикою, ручки у рамках акції «Пишімо українською!» та наклейки з порадами, як правильно говорити у тій чи іншій ситуації. Також студенти перевірили, наскільки жителі Острога й студентсько-викладацький склад університету знають українську поезію. За кожен вірш декламатор отримав у подарунок календарик із зображенням найкращих стінгазет за результатами вище згаданого конкурсу.
Своєрідним подарунком для студентства у честь свята стала відома вистава Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» від Рівненського академічного українського музично-драматичного театру.
«Мова — один із найважливіших ідентифікаторів державності. Тому заходи, які відбувалися упродовж тижня, були спрямовані на підтримку статусу рідної мови, на покращення культури мовлення та підвищення грамотності загалом. В Острозькій академії пропагується толерантність до всіх мов, адже студентська спільнота у нас полікультурна. Крім цього, друга робоча мова нашого університету — англійська. Утім до української мови ми ставимося по-особливому і закликаємо до цього жителів нашого міста та регіону», — зазначила проректор з навчально-виховної роботи, професор Руслана Каламаж.