У Національний університет «Острозька академія» шостого листопада завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін.
Студенти факультетів міжнародних відносин, романо-германських мов, політико-інформаційного менеджменту й студенти-журналісти мали нагоду поспілкуватися із Послом у форматі «запитання-відповідь».
У рамках зустрічі говорили про особливості спільної історичної пам’яті на теренах України і Польщі, проблеми національної ідентифікації, принципи збереження національних концептів у контексті євроінтеграційних процесів тощо.
Генрик Літвін зауважив, що будь-якій державі не варто сприймати свою незалежність як даність, її потрібно постійно підтримувати і плекати. Крім цього, пан Посол розповів про те, що в Польщі знають і активно вивчають українську культуру. «У Польщі є щонайменше чотири потужних осередки україністики, які готують низку заходів, зокрема, присвячених святкуванню 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка. Можу із впевненістю констатувати, що ці конференції, виставки будуть максимально спрямовані на те, щоб популяризувати творчість українського генія в Польщі», — зазначив Генрик Літвін.
На думку пана Посла, в України і Польщі є чимало спільного, зокрема ці країни пройшли нелегкий шлях свого становлення та розвитку. Прикро, що дуже часто історики й публіцисти оцінюють період першої Речі Посполитої винятково з негативного боку. Відтак, молоде покоління повинне по-новому оцінити цю спільну історичну спадщину.
Також студенти запитали Генрика Літвіна про підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС. «Європейський Союз — це далеко не ідеальна структура. Утім, він надає можливість мирного і стабільного розвитку усім своїм членам й переносить конфлікти між країнами у площину дискусії. Вважаю, що ЄС повинен прийняти конструктивне рішення щодо вступу України».
Ректор Острозької академії, професор Ігор Пасічник подякував Генрику Літвіну за візит і від імені студентства та професорсько-викладацького складу університету подарував Острозьку Біблію, перекладену українською мовою отцем Рафаїлом Турконяком.