У художній галереї Острозької академії відкрилася виставка робіт відомого художника Юрія Нікітіна. Митця вже добре знають в студентсько-викладацьких колах університету, адже він регулярно приїжджає в Острог ще з 1997 року. Нагадаємо, що саме тоді Юрій Нікітін намалював відомий портрет Гальшки Острозької, а згодом — безліч картин, пов’язаних з Острозькою академією й Острогом. За словами Юрія Нікітіна, академія стала для нього своєрідним джерелом натхнення. Передусім, його приваблює історичний дух цього місця.
На експозиції представлені ікони, портрети, натюрморти. Виставку відкривали проректор з навчально-наукової роботи професор Петро Кралюк, краєзнавець, мистецтвознавець, художник-реставратор НаУОА Микола Бендюк, директор Музею історії ОА Анастасія Хеленюк. Сам Юрій Нікітін провів екскурсію виставкою і розповів про свої улюблені експонати. Зокрема, в іконі «Покрова Богородиці» втілено всю історію як давнього, так і сучасного Острога. Головною ідеєю, за словами митця, було відтворити зображення Богородиці у стилістиці Острозької іконописної майстерні. Під омофором Божої Матері мали постати всі найвідоміші постаті, які були причетні власне до Острога й Острозької академії.
Цікавими картинами є також «Острозький Мамай», «Весна Мелетія Смотрицького», «Мандрагора». Саме остання робота відображає легенду про заснування Острога. Свою назву місто отримало від того, що колись давно сліпий музикант, який грав на чарівному ріжку і ходив у супроводі собаки-поводиря, знайшов корінь мандрагори — чарівної рослини, яка була наполовину рослиною, наполовину людиною. За переказами, той, хто з’їсть її корінь, вилікується від усіх хвороб і стане щасливим. Музикант, з’ївши корінь, прозрів, оселився в Острозі і назвав місто від того гострого музичного рогу, на якому грав усе життя. Юрій Нікітін у своїй роботі запропонував власну інтерпретацію легенди.
Варто зазначити, що виставку відкрито з нагоди ювілею художника. Також Микола Бендюк у співавторстві з Олесею Гощук видав книгу про життєвий і творчий шлях митця під назвою «Юрій Нікітін — художник, містик, філософ». До слова, студенти спеціальності «Культурологія» Острозької академії також досліджують художній стиль Юрія Нікітіна. Курсові роботи Лесі Шикірявої й Олени Маковецької було використано під час написання книги.
Заступник міського голови Віталій Ундір подякував керівництву Острозької академії за те, що завдяки галереї університету острожачи відкривають для себе безліч нових талантів.