Представлення вітчизняного досвіду реабілітації осіб з адиктивною поведінкою відбулася на круглому столі «Теорія і практика християнської та медико-психологічної реабілітації осіб з адиктивною (залежною) поведінкою» 8 лютого в Острозькій академії. Захід провела Науково-дослідницька лабораторія християнської етики, психології та педагогіки. Учасниками круглого столу стали працівники християнських реабілітаційних центрів, професори не лише з Острога, а й інших регіонів, зокрема Волині та Хмельниччини.
«Острозька академія займається проблемами духовно-морального виховання з 1995 року. За цей час у виші провели десятки наукових конференцій, підготували вчителів християнської етики, видали близько десяти підручників з грифом Міністерства освіти. Кілька місяців тому ми відкрили лабораторію християнської етики, психології та педагогіки. І одним із напрямків роботи цієї лабораторії є реабілітація людей, залежних від психоактивних речовин: алкоголю, наркотиків. Круглий стіл ми організовуємо вперше, і зараз нашим головним завданням є ґрунтовне вивчення проблеми реабілітації. Ми хочемо науково обґрунтувати вітчизняний досвід. У лікарнях лікують тіло, а наркоманія — це духовна проблема. Людям, які хворіють наркоманією чи алкоголізмом, потрібно не ховатися у собі, а погоджуватися на допомогу рідних. Адже самостійно з такою недугою справитися дуже важко». — говорить координатор заходу декан гуманітарного факультету Василь Жуковський.
Учасники круглого столу обговорили поширення проблеми адиктивної поведінки, вивчення підходів і методів праці із хворими людьми, особливості їх психіки й особливості процесу реабілітації.