Поспілкуватися зі студентами-гуманітаріями Національного університету «Острозька академія» шостого березня приїхала почесний професор Острозької академії, доктор педагогічних наук, доктор наук з риторики, професор Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, засновник Школи українського красномовства Галина Сагач. Упродовж академічної лекції професор поділилася зі студентами секретами красномовства, розповіла про підходи та особливості ораторського мистецтва, його духовні засади. Свій виступ в Острозькій академії сама Галина Сагач назвала сповіддю ритора або публічними роздумами. Професору дуже сподобалася аудиторія в Альма-матер. По завершенні вона зазначила, що не має сумніву: тут кожне посіяне нею зерно впало в добру ріллю, жодне слово не впало на камінь.
Своєю чергою студенти також були захоплені від майстерного красномовства харизматичного оратора. Український Златоуст — Галина Сагач — повністю володіла аудиторією, застосовуючи увесь арсенал риторики: модуляції голосу, зміни інтонацій, логічні паузи, що вкотре підтверджувало її високе ораторське мистецтво. Гостя під час свого виступу вдавалася до історичних екскурсів, цитувала мислителів-мудреців минулого, сучасних поетів і письменників, народні повір’я, що підтримувало дискурс бесіди про відродженння, становлення і розвиток Всеукраїнської школи красномовства ім. Іоана Златоуста. Для Галини Сагач незмінним взірцем поетичної майстерності і духовності є творчість Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Ліни Костенко, унікальні думки яких вона намагалася донести до аудиторії. Під час зустрічі прозвучала пісня Раїси Кириченко, а всю лекцію акомпонували звуки моря.
Наприкінці лекції з ораторства професор Галина Сагач презентувала свій творчий і науковий доробок. Авторські друковані видання «Слово животворяще» (духовні засади педагогічної риторики), «Риторичний квітник» та дві книги серії «Божий світ і ми» Княгиня красномовства подарувала гуманітарному факультету Альма-матер.
До слова, професор Галина Сагач є академіком Міжнародної педагогічної академії, займає посаду проректора Всеукраїнського народного університету ім. Сковороди, координує освітні програми «Україна — Данія». Галина Сагач знана і як активна громадська діячка. За свої значні досягнення та здобутки Княгиня красномовства відзначена орденом Ярослава Мудрого, Золотим Козацьким Хрестом, вона — також кавалер ордену Святої Варвари, лауреат премії Т. Г. Шевченка та «Малиновий дзвін душі». Галина Сагач часто відвідує освітні заклади України, де виступає з лекціями, проводить майстер-класи з риторики, спілкується з педагогами, студентами та учнями. Свого часу ритор видала п’ятитомник вибраних творів: «Риторика», «Хрестоматія», «Ділова риторика», «Храм слова», «Риторичний квітник», а кілька примірників видання подарувала Острозькій академії, які наразі знаходяться у бібліотечних фондах університету.