У залі засідань вченої ради Національного університету «Острозька академія» 22 червня пройшла урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Воєнні лихоліття моєї нації: трагедія остарбайтерів».
Проректор з навчально-наукової роботи Петро Кралюк вручив дипломи та грошові винагороди авторам найкращих робіт. Зокрема, першу премію присудили студентці магістеріуму факультету міжнародних відносин спеціальності «Історія» Наталії Глибович за роботу «Вербування та депортація населення України до Німеччини». Другу премію надали студентці ІІІ курсу факультету міжнародних відносин спеціальності «Історія» Надії Дем’янчук за її дослідження на тему «Воєнні лихоліття моєї нації: трагедія остарбайтерів». Почесне третє місце між собою розділили студентка ІV курсу правничого факультету Руслана Семенишин з роботою «Доля жінок остарбайтерів Ярмолеччини в документах і спогадах очевидців» та студентка магістеріуму факультету політико-інформаційного менеджменту Галина Сташук, автор роботи «Остарбайтери Білогірщини». Решта студентів, які не увійшли до числа переможців, отримали грамоти та заохочувальні грошові премії.
Всеукраїнський конкурс науково-дослідних робіт «Воєнні лихоліття моєї нації: трагедія остарбайтерів» пройшов з ініціативи та за сприяння Наталії Даниленко (США). Комісію, яка розглядала представлені на конкурс студентські роботи, очолив ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор Пасічник. Участь у цьогорічному конкурсі взяли представники усіх факультетів. Петро Кралюк відзначив оригінальність та автентичність студентських досліджень. «Студентам вдалося віднайти цікаві свідчення остарбайтерів, які є справді об’єктивними фактами та доволі відрізняються від матеріалів, запропонованих у друкованих виданнях, шкільних підручниках та посібниках», — зазначив Петро Михайлович. За його словами, життя студентських робіт на цьому не обірветься, адже вони будуть передані до фондів бібліотеки Острозької академії і цілком ймовірно, що ними послуговуватимуться студенти у своїх подальших дослідженнях та при написанні наукових робіт.