У Національному університеті «Острозька академія» напередодні Дня української писемності та мови відбувся масштабний загальноуніверситетський диктант. Студенти усіх факультетів, викладачі, декани і, навіть, проректор перевіряли свої знання та пригадували український правопис.
Розпочалося дійство із вітального слова та настанов проректора з навчально-виховної роботи Руслани Каламаж: «Сьогодні у стінах академії відбувається ще одна подія, яка заслуговує на увагу. Не словом, а ділом ми демонструємо любов та повагу до нашої мови. Як писав Микола Рильський, ми пильно й ненастанно полотимемо бур’ян, для того, щоб мова кожного з нас була вишуканою і чистою».
Після привітання та короткого екскурсу в історію зародження писемності, слово взяв завідувач кафедри української мови, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України Іван Хом’як. Він розпочав зі слів Дмитра Білоуса: «Я всім на світі поділюся з вами, та слова рідного нікому не віддам». Потім Іван Хом’як наголосив, що «збереження мови залежить від кожного нас і володіти словом — це велике мистецтво», і розпочав диктант.
Символічною стала тема тексту, який писали студенти та викладачі Острозької академії — «Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний», високоосвічений дипломат, який словом міг домогтися більше, ніж інші шаблею, випускник Острозької академії, який сприяв розвитку української освіти і культури загалом та писемності зокрема.
Враженнями від цієї загальноуніверситетської акції поділилася студентка третього курсу Інститут права ім. І. Малиновського Ганна Ткачук: «Мені дуже сподобалося писати диктант. Я вважаю, що це розвиває культуру мовлення і стимулює нас приділяти більше уваги цьому питанню. Також цікаво було писати поруч із викладачами, не кожного дня випадає така можливість. Ще я хотіла б подякувати організаторам за обрану тему. Про видатних постатей слід пам’ятати, а особливо про студентів Острозької академії!».
Задоволення від проведеного заходу висловила і проректор з навчально-виховної роботи Руслана Каламаж: «Важливо, що зібралися представники різних факультетів. Це чудово, що їх об’єднала мова. Тепер будемо чекати результатів диктанту, хоча я впевнена, що всі успішно впоралися із завданням».
Ця акція стала першим, проте не останнім заходом, присвяченим Дню української писемності та мови в Острозькій академії. Студенти влаштовують театральні вистави, тематичний брейн-ринг, поширюють листівки «Розмовляємо правильно», слухають на студентському радіо «живі голоси» українських поетів.