08 листопада 2010 р.
Упродовж чотирьох днів жителі міста Любліна (Польща) мали можливість знайомитись з українською культурою у рамках акції «Ukraina w Centrum Lublina» (4-7 листопада). Цьогоріч з ініціативи групи студентів та аспірантів-українців із люблінських університетів під керівництвом отця доктора Стефана Батруха відбувалася низка заходів, спрямованих на поширення знань у Польщі про Україну. Мешканці міста ознайомилися з роботами українських майстрів лялькарства, брали участь у конкурсах з українознавства, слухали українську музику у виконанні гуртів зі Львова, знайомилися з фотороботами, українським кіно тощо. Ключовим епізодом, який доповнював культурну складову акції, стали дебати на тему: «Як популяризувати Україну в Польщі?», за участю консулів України в Любліні й Хелмі та інших почесних гостей. У центрі міста на великому екрані відбувався показ фільмів про Україну, де також презентували й фільм про найстаріший навчальний заклад східнослов’янських земель – Острозьку академію. Цей навчальний заклад представляв у Польщі студент магістеріуму історії НаУОА Артем Жуков.
За словами голови студентського самоврядування Люблінського католицького університету ім. Яна Павла ІІ Любомира Шерстюка, Люблін є типовим студентським містом, де здобувають освіту близько 600 українців. Роль студентства у створенні позитивного іміджу України за кордоном неабияка, а тому, насамперед, завдання українських вишів – формувати національно свідомих та високоінтелектуальних громадян, які б вступали до навчальних закладів не лише Польщі, а й інших європейських країн і таким чином творили якісне обличчя України у світі. Також магістрант сподівається на реалізацію двосторонніх проектів із Острозькою академією.
Голова Фундації духовної культури пограниччя, отець доктор Стефан Батрух стверджує, що українці самі мають вирішити чи потрібно проводити такі акції в Україні для популяризації Польщі. Якщо ж студенти Острозької академії започаткують цю традицію, то вона буде радо підтримана як українською діаспорою в Польщі, так і самими поляками.