Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії почала роботу Лабораторія перекладу сакральних текстів

25 листопада 2009 р.

Унікальний центр перекладу священних текстів з мов оригіналу створено в Національному університеті «Острозька академія» на базі кафедри релігієзнавства. Ця установа має на меті відтворення кращих традицій перекладу та дослідження класичних релігійних й філософських писемних пам’яток, а також сприяння розвитку українських сходознавчих студій. Наукова новизна програми лабораторії полягає в перекладі українською мовою тих священних текстів іудаїзму, християнства та ісламу, яких немає в російських перекладах, і які є маловисвітленими в дослідженнях західних вчених. Діяльність лабораторії має охопити широкий спектр біблієзнавчих, ісламознавчих, культурологічних та філософських проблем, сприяти поглибленню гуманітарної освіти в Україні, підняттю загального духовного рівня суспільства, а також вихованню релігійної толерантності.

Розвиток академічного релігієзнавства та сходознавства в Україні,  що супроводжується посиленням інтересу до першоджерел релігійних вчень, вимагає глибокого вивчення і осмислення духовної спадщини минулого. Першоджерела цієї спадщини написані класичними та давніми східними (головним чином, семітськими) мовами і мало доступні широкому науковому загалу. Опрацювання цих першоджерел, без сумніву, дадуть новий потужний імпульс для розвитку вітчизняного релігієзнавства, сходознавства та богослов’я.

З детальнішою інформацією про роботу Лабораторії можна ознайомитись тут