Нещодавно в Україну повернулося сорок учасників канадсько-української обмінної програми «Канада. Світ. Молодь», яка вже неодноразово проводиться у Національному університеті «Острозька академія» за сприяння Канадського міжнародного агентства розвитку.
У кожній із програм беруть участь учасники на чолі з керівником як з української, так і з канадської сторони. Студенти-учасники працювали із канадськими партнерами і протягом трьох місяців проживали у Канаді в гостьових сім’ях. Решта три місяці пройдуть в Україні, де учасники житимуть в українських родинах.
Українські та канадські молоді люди будуть працювати волонтерами у неприбуткових організаціях – в державних установах, у міських радах, засобах масової інформації, дитячих садочках, реабілітаційних центрах, дитячих притулках, лікарнях тощо. Крім того, кожного тижня у рамках програми відбуватимуться освітні дні, де учасники будуть готувати презентації про культуру, традиції, державний устрій своїх держав.
За словами керівника обмінної програми, провідного фахівця відділу міжнародного співробітництва Ксенії Савви, програма є унікальною як для українців, так і для канадців, адже дає можливість дізнатися не тільки про культуру інших країн, а й краще вивчити культуру своєї Батьківщини. Також програми дають можливість здобути досвід роботи в неурядових організаціях, які існують за кордоном і адаптувати набуті знання в Україні.
Цьогоріч частина учасників обмінної програми «Канада. Світ. Молодь» проживатиме у місті Нетішині і працюватиме волонтерами у сфері охорони здоров’я, інша частина – буде проживати у місті Острозі і займатиметься волонтерською діяльністю у сфері охорони навколишнього середовища.
«Участь студентів у таких програмах формує у них цілеспрямованість, вони вчаться працювати у колективі, стають комунікабельнішими. Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене серед студентів Острозької академії, які брали участь у програмах. Крім того, вони допомагають студентам у кар’єрному зростанні, також вчать ефективно використовувати свій час, справлятися із конфліктними ситуаціями, вміло розпоряджатися своїми знаннями, а також вдосконалити володіння англійською мовою», – розповідає керівник відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Острозька академія» Едуард Балашов.