Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Викладачі Острозької академії обговорювали реформу вищої освіти у Варшаві

14 січня 2009 р.

На запрошення інституту міждисциплінарних досліджень «ARTES LIBERALES» Варшавського університету викладачі Національного університету «Острозька академія», Ольга Батіщева та Ігор Плевако стали учасниками міжнародної конференції «Еліти, публічний діалог і реформа вищої освіти», яка відбулась 8 – 13 грудня 2008 р. у Варшаві (Польща).

У роботі цього заходу взяли участь молоді науковці, провідні дослідники, а також керівники освітніх установ України, Польщі, Білорусі, Росії, США, Нідерландів, та Словаччини. Центральна дискусія конференції розгорнулась навколо проблеми університетської автономії та міждисциплінарного навчання у країнах Центральної та Східної Європи, зокрема і в Україні.

«Важливо, – діляться враженнями наші викладачі, – що міністр освіти і науки України, Іван Вакарчук у своїй доповіді на конференції чітко змалював перспективи вищої освіти в Україні. Міністр наголосив, що сьогодні розширюються перспективи розвитку провідних вищих закладів освіти в нашій державі». За словами Івана Вакарчука, який послався на новий законопроект, поміж іншим, стануть реальними автономії університетів: по-перше, у фінансовому відношенні, по-друге, їм буде надано право ухвалювати остаточне рішення про присудження наукових ступенів та вчених звань, а також, відкриються можливості щодо забезпечення академічної мобільності студентів та викладачів, зокрема при реалізації спільних з іноземними університетами академічних програм. В одній із розмов із присутніми Іван Вакарчук ще раз підтвердив, що всі заплановані реформи цілком відповідають прагненню України інтегруватися в Європейський простір вищої освіти.