У рамках святкування 432-ї річниці з часу заснування Острозької академії 29-31 жовтня в університеті відбулася Міжнародна наукова конференція на тему: «Віра і розум в історії слов’янської філософії (до 430-річчя з дня народження Мелетія Смотрицького)».
Період українського середньовічного ренесансу залишається малодослідженим українськими істориками. Проте саме українське духовно-культурне відродження подарувало Україні чимало визначних постатей, серед яких – Мелетій Смотрицький.
Постать Мелетія Смотрицького досі не зайняла гідного місця в історії та свідомості українців, проте в останній період відбуваються певні зрушення і діяльність Мелетія Смотрицького стає все більш відомою для широкого загалу. Чималі зусилля для цього доклала саме Острозька академія, з якою були пов’язані ранні роки становлення цього просвітника. Тому учасники конференції до 432-річчя заснування Острозької академії особливу увагу звернули саме на діяльність Мелетія Смотрицького.
На конференції були присутні сучасні українські науковці, а також гості з Польщі, зокрема, представники Жешувського університету. У пленарному засіданні взяли участь Петро Кралюк, доктор філософських наук, професор Національного університету «Острозька академія», Михайло Кашуба, доктор філософських наук, професор Львівського національного університету ім. Івана Франка, Ігор Захара, кандидат філософських наук, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка. Теми доповідей стосувалися ролі Мелетія Смотрицького у розвитку української культури початку XVII століття, дилеми віри й розуму в українській культурі періоду першого національного відродження, філософії бароко в Україні.
Під час конференції Петро Кралюк презентував свою книгу «Мелетій Смотрицький і українське духовно-культурне відродження кінця XVI – початку XVII століття».