Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Правила прийому на навчання

Прийом на навчання до НаУОА іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про вищу освіту», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Указом Президента України від 03 червня 1994 року № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова», постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 684 «Деякі питання набору для навчання іноземців та осіб без громадянства», наказом Міністерства освіти i науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за №2004/24536.

Іноземці та особи без громадянства (далі - іноземці) можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо іншого не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.

Прийом іноземців до НаУОА на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців (крім іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які постійно проживають в Україні, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту).

У разі подання документів на неакредитовані освітні програми (спеціальності) факт ознайомлення іноземця з частиною шостою статті 7 Закону України «Про вищу освіту» фіксується в письмовому повідомленні щодо поінформованості про відсутність акредитації та підтверджується його особистим підписом.

Зарахування вступників з числа іноземців на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб може здійснюватися:

  • двічі на рік, до 1 листопада та до 1 березня, для здобуття ступенів бакалавра, магістра;
  • упродовж року для навчання в аспірантурі та докторантурі.

Терміни внесення конкурсних пропозицій до ЄДЕБО, визначені в пункті 7 розділу XV цих Правил прийому, для прийому таких іноземців не застосовуються.

НаУОА обчислює бали/оцінки вступника на основі документа про попередній здобутий рівень освіти та встановлює мінімально необхідне для вступу значення кількості балів/оцінок із загальноосвітніх предметів, з яких проводиться вступний іспит.

Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється за результатами вступних іспитів з визначених предметів і мови навчання та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий ступінь (рівень) освіти.

Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до НаУОА на підставі наказів про зарахування. Підтвердженням факту навчання може бути довідка, що сформована в ЄДЕБО.

Вступ на перший курс для здобуття ступеня бакалавра та магістра іноземцями та особами без громадянства здійснюється відповідно до термінів:

Початок оформлення та видачі запрошень на навчання іноземних громадян

    02 березня
  • 02 листопада

Початок прийому заяв і документів для отримання ступеня бакалавра та магістра

    18 травня
  • 14 грудня

Закінчення прийому заяв і документів

    29 жовтня
  • 25 лютого

Строки проведення вступних іспитів

    з 19 травня до 30 жовтня
  • з 15 грудня до 26 лютого

Зарахування вступників

  • до 01 листопада
  • до 01 березня

Запрошення на навчання видаються Відділом міжнародних зв’язків НаУОА за попереднім звернення іноземних громадян з зазначеним переліком документів:

  • заповнена заява-анкета на офіційному сайті НаУОА;
  • копія першої сторінки паспорта іноземця, що встановлює його особу;
  • копія документа про освіту (середню або вищу) і додаток до нього;
  • письмова згода на обробку персональних даних.

Документи надсилаються у відсканованому вигляді на електронну пошту Відділу міжнародних зв’язків НаУОА dir@oa.edu.ua.

Для навчання в НаУОА іноземці та особи без громадянства подають до Приймальної комісії такі документи:

  • заяву встановленого зразка;
  • копію паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства;
  • документ (оригінал та копію) про освіту (середню або вищу) і додаток (оригінал та копію) до нього;
  • медичний сертифікат про стан здоров'я, засвідчений офіційним органом охорони здоров'я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не раніше, ніж за два місяці до виїзду іноземця на навчання в Україну;
  • страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги;
  • 4 фотографії розміром 3х4 см;
  • копію посвідки на тимчасове проживання на території України (за наявності);
  • копію візи, отриманої за запрошенням НаУОА.

Документи, зазначені в пунктах 2–5, повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані в посольстві України в країні, з якої прибув іноземець, а також перекладені українською мовою.

При прийомі на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059. Процедура визнання Документа з метою продовження навчання здійснюється до початку другого семестру першого року навчання його власника в НаУОА.

Вимоги НаУОА щодо відповідності вступників із числа іноземців, які прибули в Україну з метою навчання, умовам прийому на відповідні рівні вищої освіти, а також строки прийому заяв i документів, проведення вступних іспитів та зарахування зазначаються у Правилах прийому та оприлюднюються на офіційному веб-сайті НаУОА https://www.oa.edu.ua/ua/abiturijentovi/osobluvosty_pruyomy_inozemtsiv.

Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між українським та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням відповідних договірних зобов’язань відповідних закладів вищої освіти.

Закордонні українці, які на законних підставах перебувають в Україні і статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, при вступі до закладів вищої освіти України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за вступним випробуванням з предметів, передбачених Правилами прийому.

Іноземці та особи без громадянства, у тому числі закордонні українці, які постійно проживають в Україні, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету.