Апостилювання документів
Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності іноземних документів. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній.
В Україні повноваження на проставлення апостиля надані Міністерству освіти і науки України, Міністерству юстиції та Міністерству закордонних справ.
Міністерство освіти і науки України уповноважене ставити апостиль на офіційних документах, що стосуються сфери освіти і науки.
Міністерство юстиції України проставляє апостиль на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Міністерство закордонних справ України – на всіх інших видах документів.
Апостиль засвідчує достовірність підпису особи, яка підписала документ, а також автентичність печатки чи штампа, яким його скріплено.Апостиль – це штамп розміром не менше 10х10 см, що проставляється або на документі, або на окремому спеціальному аркуші, який прошивається разом із документом.
Для проставлення апостилю необхідно подати:
- 1. Оригінал документа про освіту державного зразка, на якому необхідно проставити апостиль;
- 2. Дві якісні ксерокопії цього документа без нотаріального або будь-якого засвідчення;
- 3. В разі звільнення від сплати за послуги – оригінал та копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати (для власників документів);
- 4. Згода на обробку персональних даних (від власника та заявника) встановленого зразка;
- 5. Документи подаються в прозорому файлі;
- 6. Під час візиту заявник має пред'явити свій паспорт.