Кафедра інформаційно-документних комунікацій
Керівництво
Завідувачка кафедри: Охріменко Ганна Валеріївна, доцентка, кандидатка історичних наук
Контактна інформація: навчальний корпус, пр. Незалежності, 3, ауд. 415
e-mail: anna.okhrimenko@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 9.00-17.00.
Старша лаборантка кафедри: Марченко Наталія Вячеславівна
Контактна інформація: навчальний корпус, пр. Незалежності, 3, ауд. 415
e-mail: kafedra.doc@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 9.00-17.00, обідня перерва: 13.00-14.00
Загальна інформація про кафедру
Кафедра інформаційно-документних комунікацій була створена у вересні 2021 року внаслідок реорганізації кафедри документознавства та інформаційної діяльності, та увійшла до складу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки.
Здійснює підготовку фахівців за двома рівнями вищої освіти, за денною та заочною формами навчання.
Галузь знань: 02 Культура і мистецтво
Спеціальність: 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:
Освітньо-професійна програма «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (гарант — доц. Охріменко Г.В.)
Освітня програма акцентує увагу на: 1) аналізі інформаційних ресурсів, процесів та розробці консолідованої інформації; 2) документаційному забезпеченні управління та цифровізації бізнес-процесів; 3) інноваційній інформаційно-комунікаційній діяльності у соціокультурній сфері; 4) соціальних комунікаціях та засобах промоції інформаційних продуктів та послуг.
Освітня програма забезпечує комплексну та безперервну практичну підготовку здобувачів : ознайомча практика з бібліотечно-архівних технологій (1 курс); ознайомча (дослідницька) практика з документаційного забезпечення управління (2 курс); інформаційно-аналітична практика (3 курс); виробнича практика з інформаційного менеджменту (4 курс).
Особливістю програми є системний підхід до формування Soft-skills здобувачів освітньої програми: 1) проходять тренінги з медійної грамотності, які організовують викладачі-практики, які проходили навчання та є сертифікованими тренерами (IREX, АУП); 2) організовують студентські проєкти - фестивалі, конкурси; 3) отримують практичний досвід від випускників-практиків та гостьових лекторів українських та іноземних ЗВО на воркшопах та інтерактивних заняттях.
Можливості працевлаштування і кар’єрного зростання: випускники бакалаврської програми можуть працювати контент-менеджерами (SMM) інформаційних центрів, референт-управлінецями документаційних процесів, керівниками структурних підрозділів (у сфері захисту інформації). Окрім того, можуть бути адміністраторами систем електронного документообігу, менеджерами зі зв’язків з громадськістю та соціальних комунікацій, професіоналами в галузі інформації та інформаційного аналізу.
Другий (магістерський) рівень вищої освіти:
Освітньо-професійна програма «Інформаційна аналітика та комунікативний менеджмент» (гарант — доц. Зубарєва М.А.)
Особливості освітньої програми:
- Практично-орієнтована підготовка інформаційного аналітика, який вмітиме розробляти комунікативні моделі управління та керувати ними;
- Аналітична культура як пріоритет — основні секрети консолідації інформації, конструювання антикризових стратегій управління інформаційно-комунікативними процесами;
- Тренінговий підхід та кейсова методика від практиків з виробництва щодо особливостей реалізації комунікативного менеджменту на підприємствах, організаціях та установах, зокрема у галузі культури та мистецтв.
Можливості працевлаштування і кар’єрного зростання: випускники магістерської програми можуть займати посади управителів у сфері надання інформації, менеджерів із комунікаційних технологій, професіоналів в галузі інформації та інформаційної аналітики. Також займати керівні посади, зокрема, керівників підрозділів з реклами та зв’язків з громадськістю, керівники проектів та програм у сфері матеріального (нематеріального) виробництва.
Науково-дослідна діяльність кафедри інформаційно-документних комунікацій
Колектив кафедри працює над комплексною науково-дослідною темою: «Теоретико-методологічні аспекти розуміння текстів культури», номер державної реєстрації 0109U001581, керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Бондарчук Ярослава Віталіївна.
Наукові лабораторії та гуртки:
- Науково-практична лабораторія Студія стратегічних комунікацій.
Керівництво: доц. Охріменко Г.В., ст.в. Федорук О.М. - Науковий гурток Документознавство та інформаційна діяльність: вивчення сучасних комунікаційних процесів.
Керівник: cт. в. Бондар В.Д. - Науковий гурток Школа гендерного паритету «Гендер і Ми».
Керівник: доц. Маслова Ю.П.
Щороку кафедра організовує та проводить тематичні наукові конференції та круглі столи:
- Конференція «Бібліотечна справа в сучасних інформаційно-комунікаційних процесах: тенденції та перспективи» (спільно з Науковою бібліотекою Національного університету «Острозька академія»).
- Круглий стіл «Нова інформаційна ситуація та тенденції альтернативного розвитку засобів масової комунікації в Україні».
Основні проєкти кафедри інформаційно-документних комунікацій
Протягом 2007-2020 рр. кафедра організовувала щорічний регіональний студентський фестиваль соціальної реклами (координатори: доц. Охріменко Г.В., доц. Маслова Ю.П.).
З 2015 року кафедра координує проведення фестивалю ораторського мистецтва для привернення уваги громадськості до важливих соціально-культурних тем (координатор: доц. Маслова Ю.П.).
Міжнародна та національна співпраця з університетами:
Кафедра налагодила міжнародну співпрацю з Сілезьким університетом в Катовіцах (Республіка Польща) в межах проєкту Erasmus+ (2015-2020 рр.), з Університетом Казимира Великого в Бидгощі (Республіка Польща), з Прешувським університетом (Словаччина). Окрім того, кафедра співпрацює з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та з Національним університетом “Одеська політехніка”.
Сілезький університет в Катовіцах, Польща — посилення співпраці між кафедрами, активізація спільних наукових досліджень, розширення участі студентів та молодих учених у двосторонній науковій співпраці.
Перше спільне наукове дослідження на тему: Гендерна асиметрія у мас-медіа: основні вектори репрезентації та шляхи подолання (досвід України й Польщі).
Мета дослідження: ЗМІ відіграють вагому роль у формуванні ґендерних стереотипів та ґендерних стандартів і утвердженню в суспільстві ґендерної культури та демократії. Сучасні мас-медіа формують уявлення про оточуючий світ та правила, якi в ньому існують, пропагують певні ідеали, норми поведінки для осіб обох статей. Саме пошук ефективних шляхів подолання гендерної асиметрії, способи утвердження гендерного паритету та гендерної демократії, обмін досвідом обох країн, і є метою цього дослідження.
Відповідальні за дослідження: к.філол.н., доц. Ю.П. Маслова
Об’єднання шкіл “Logos” в Варшаві, Польща — безкоштовне навчання для учнів з Польщі та України, підтримка в навчанні і побуті громадянам України в Польщі.
Наукове товариство “Logos” видає журнал, в якому публікують свої статті студенти та викладачі всіх факультетів будь-якою мовою.
Сухумський державний університет (м. Тбілісі, Грузія), Білоруський торгівельно-економічний університет споживчої кооперації (м. Гомель, Республіка Білорусь), Поморська академія в Слупську (м. Слупськ, Польща) - проведення наукових досліджень у галузях, що мають взаємний інтерес, вдосконалення кваліфікації академічного персоналу, проведення викладацьких і студентських обмінів, розробка і впровадження нових спільних навчальних програм, розробка спільних наукових проектів,спільні наукові публікації та обмін навчальними матеріалами, створення спільних навчальних програм із виданням подвійних дипломів.
Створено спільне (українське, грузинське, білоруське, польське) видання: альманах “Глобальний світ” публiкацiя оригiнальних і оглядових робiт з основних проблем розвитку суспільства в умовах глобалізації українською, російською, англійською, змішаними мовами.
Сторінки кафедри у соціальних медіа:
- Facebook: https://www.facebook.com/didostroh
- Instagram: https://www.instagram.com/idk_kafedra