Кафедра комп’ютерної лінгвістики
Керівництво
Завідувач кафедри: Коцюк Леся Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент
Контактна інформація: адміністративний корпус, кафедра комп’ютерної лінгвістики
e-mail: lesya.kotsyuk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 09:00-15.30.
Старший лаборант кафедри: Пшевлоцька Ангеліна Олександрівна
Контактна інформація: адміністративний корпус, кафедра комп’ютерної лінгвістики
e-mail: kafedra.kl@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 8.30-16.45.
Загальна інформація про кафедру
Кафедра комп’ютерної лінгвістики розпочала свою роботу 1 вересня 2024 року згідно з Наказом ректора Національного університету “Острозька академія” № 63 від 4 липня 2024 року.
Кафедра комп’ютерної лінгвістики є однією з профілюючих кафедр Навчально-наукового інституту лінгвістики, яка забезпечує підготовку фахівців спеціальності 035 Філологія, спеціалізації 035.10 Прикладна лінгвістика за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти денної та заочної форми навчання).
Навчальний процес з підготовки бакалаврів та магістрів на кафедрі забезпечує колектив висококваліфікованих викладачів, які мають вчені ступені та наукові звання.
Завдання
Робота кафедри скерована у двох напрямках: освітня та науково-дослідницька діяльність.
Освітня діяльність охоплює створення та методичне забезпечення бакалаврських і магістерських програм, що включають такі дисципліни, як основи комп’ютерної лінгвістики, прикладна лінгвістика, штучний інтелект, обробка природної мови (NLP), машинне навчання для лінгвістичних застосувань, лінгвістичні бази даних та корпусні дослідження, а також стажування, практики та практичні заняття у співпраці з IT-компаніями для застосування знань у реальних проектах. Кафедра випускає висококваліфікованих фахівців у сфері комп'ютерної лінгвістики, здатних працювати в академічному середовищі, IT-компаніях і дослідницьких інститутах.
Науково-дослідна діяльність кафедри скерована на дослідження в галузі обробки природної мови, розробки нових методів і алгоритмів для аналізу тексту, машинного перекладу, комп’ютерних лексикографічних систем та семантичного аналізу, а також співпрацю з іншими університетами для розробки нових підходів у комп'ютерній лінгвістиці. Серед інших науково-дослідних напрямків - активне залучення до міжнародних науково-дослідних консорціумів і конференцій з комп'ютерної лінгвістики, проведення щорічних конференцій, семінарів та круглих столів з обговорення нових тенденцій у комп'ютерній лінгвістиці, публікація результатів досліджень у престижних журналах, що сприятиме підвищенню репутації кафедри на міжнародному рівні.