Вступ

Освіта

Запрошуємо на відкриття виставки «Із полум’я зродились»

03.05.2024

До Дня Європи 9 травня в арт-кластері Острозької академії розпочинає роботу проєкт «Із полум’я зродились».

Виставка розповідає про боротьбу за свободу в російсько-українській війні і знайомить із її героями – військовиками, медиками й волонтерами, які наближають нашу перемогу.

На виставці ви дізнаєтеся історії й побачите речі відомих захисників: Героя України, льотчика Вадима Ворошилова «Karaya», Давида Касаткіна «Хіміка», Юлії Паєвської «Тайри», Тати Кеплер, Леоніда Остальцева.

В експозиції буде представлено рукопис головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного, почесні медалі й нагороди українських воїнів, уламки снарядів, малюнки й інші артефакти.

Світлини героїв виставки – роботи фотографа Міни Сорвіно, які ввійшли до однойменного артбука.

Проєкт було створено, щоб зібрати кошти на обладнання нового приймального відділення НВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» у Києві. В Острозі організатори продовжують збирати кошти вже на потреби евакуаційних вагонів для мобільної евакуації поранених.

Більше про проєкт ви зможете дізнатися на авторській екскурсії від Ірини Солошенко – співорганізаторки проєкту. А з музичним привітанням виступить фронтмен гурту «Мандри» Сергій «Фома» Фоменко.

Учасники відкриття:

• Ігор Пасічник, Герой України, в. о. ректора Національного університету «Острозька академія»;
  • Ірина Солошенко, керівниця проєкту БФ «КОЛО» «Мобільна евакуація» та проєктів Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь»;
  • Володимир Нечипорук, генеральний продюсер «Ukrainian Fashion Week», волонтер, координатор медичних програм БФ «КОЛО»;
  • Юлія Пішта, співробітниця Національного музею Революції Гідності, волонтерка, громадська активістка.

Модеруватиме захід Микола Бендюк, керівник арт-кластеру Острозької академії.

Вхід вільний.

Зареєструватися на відкриття можна тут: https://forms.gle/SDKpYr7ciT5tjFpq9

Коли: 9 травня, 14:00
Де: Арт-кластер Національного університету «Острозька академія» (проспект Незалежності 3а, м. Острог)

Острог став уже четвертим містом, де побачать виставку «Із полум’я зродились».
Виставка триватиме до 30 червня.

Організатори: Арт-кластер Національного університету «Острозька академія», Національний музей Революції Гідності та БФ «КОЛО».

Контактний номер телефону для ЗМІ: 067 385 9550 (Микола Бендюк)