Для здобувачів освітньої програми «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови» в рамках навчальної дисципліни «Психологія дитячої творчості» 15 лютого відбулася відкрита лекція на тему: «Джерела творчості дитячих письменників». На захід завітали Олександра Орлова, письменниця, перекладачка, авторка дитячих і дорослих книжок, блогерка, педагогиня Монтессорі, а також Галина Максимчук, випускниця Острозької академії, а зараз журналістка, письменниця, авторка чотирьох книг лірики і творів для дітей.
Модерувала захід Галина Гандзілевська, докторка психологічних наук, професорка, гарантка освітньої програми «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови».
Під час лекції пані Олександра зазначила, що працює не тільки з персонажами чи темами, які їй подобаються. Вона додає ще й інформаційно-пізнавальний контент, тобто робить історію, зосереджену на фактах, реальних подіях, художньою.
«У дитячому сегменті я працювала над текстами для будь-якої вікової категорії. Люблю створювати пізнавальний контент у грайливому аспекті. Коли пишеш для малюків, потрібно подавати інформацію лаконічно. Якщо це вже діти шкільного віку 6+, то можна менше зважати на формат, а більше працювати над текстом, розповідати про описи, персонажів, атмосферу»,
Вона додала, що найбільшою мотивацією для написання книг є зустрічі з малюками, з читачами, відгуки дітей-блогерів.
Пані Галина розповіла, що почала складати дитячі вірші в шостому класі. Також, вона писала казки для своєї доньки.
«Наприклад, є історія про те, як маленька дівчинка хоче допомогти батькам у передсвяткових приготуваннях, але їй не довіряють роботи. Такі життєві ситуації, побутові історії розкривають і вчать дітей. Це був цікавий досвід для мене. Зараз я більше орієнтуюся на творчість для старших, але дуже поважаю людей, які працюють із дітьми, бо це перші кроки творення суспільства»,
Наприкінці зустрічі спікерки зачитали уривки зі своїх книжок, а також побажали студентам Острозької академії продуктивної роботи з дітьми.
Читайте також: