Обговорення важливих суспільно-економічних чинників, що впливають на соціально-політичний клімат країни, відбулося в Острозькій академії 14 червня.
«Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри» — проект, націлений на дослідження актуальних проблем безпекового характеру в багатьох регіонах країни.
Проект реалізується на замовлення громадської організації «Центр міжнародної безпеки» у співпраці Національного інституту стратегічних (НСІД) при Президентові України та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.
Обговоренню, до якого були залучені викладачі та студенти спеціальностей «Національна безпека» та «Політологія» НаУОА, передувало соціальне дослідження, яке в рамках проекту було проведено Центром досліджень проблем національної безпеки та його керівником Тарасом Жовтенком, доцентом кафедри національної безпеки та політології.
Запрошеними експертами виступили старший науковий співробітник Національного Інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко та старший науковий співробітник Інституту стратегічних досліджень Андрій Каракуц.
Експертами від Національного університету «Острозька академія» виступили: кандидат політичних наук і доцент кафедри національної безпеки і політології Тарас Жовтенко, і кандидат історичних наук та доцент кафедри національної безпеки і політології Олег Санжаревський.
За словами Валерія Кравченка, презентований проект є квінтесенцією усієї діяльності Інституту, він є інтердисциплінарним, до його реалізації залучені представники різноматних секторів науково-дослідної установи.
«Визначення суспільної стійкості, політичної стабільності нашої держави — основне завдання проекту. Сьогодні в державі існує багато факторів, які „підмивають“ нашу безпеку та суверенітет. Однією із ідей проекту є попередження тієї ситуації, що сталася на сході України, зрозуміти, в якому стані знаходиться наше суспільство, чи регіональні виклики, що існують, є гомогенними чи гетерогенними у стосунку до різних частин держави», — розповідає Валерій Кравченко.
Дослідження було проведене вже у 7-ми обласних центрах України, а за підсумками регіональних етапів були організовані круглі столи у форматі обговорення з представниками органів місцевої влади, правоохоронних структур та громадськими активістами
Національний інститут стратегічних досліджень підпорядковується Президентові України, і він є базовою науково-дослідною установою аналітико-прогнозного супроводження діяльності глави держави. Інститут досліджує суспільно-економічний та соціально-політичний розвиток держави у різноманітних його сферах шляхом проведення моніторингів, дискусій, організації круглих столів.