28 лютого університет відвідали Генеральний директор Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв Павло Кривонос, начальник рекламно-видавничого відділу ГДІП Інна Хоменська, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин професор Ірина Матяш.
Під час зустрічі зі студентами Павло Кривонос розповів про структуру та діяльність Генеральної дирекції, яка забезпечує функціонування іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, розміщує та обслуговує іноземні дипломатичні місії, іноземні організації в Україні, організовує та виконує роботи з будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів, здійснює інвестиційну, консультаційну та інші види діяльності, сприяє відродженню національної культури та мистецтва, охороні культурно-історичних пам’яток, навколишнього природного середовища. Крім того, Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв знайомить представників дипломатичного та консульського корпусів з Україною, її пам’ятками, культурою, мистецтвом, сприяє створенню позитивного образу України на міжнародному рівні. Адже, під опікою ГДІП перебуває 78 іноземних дипломатичних представництв, 26 генеральних консульств, 81 почесне консульство, 18 представництв міжнародних організацій, а також чимало іноземних фірм, їх персонал і члени родин. Тому зацікавлення студентів викликала й доповідь І. Хоменської про культурну дипломатію як форму роботи ГДІП. Крім того, було презентовано та подаровано бібліотеці Острозької академії книги, видані ГДІП, зокрема, 18 томів збірника «Україна дипломатична», номери журналу «Дипломатія без кордонів», спогади дипломатів, книги про окремі країни, історію дипломатії тощо.
Значне зацікавлення викликала доповідь голови Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, дійсного члена Української вільної академії наук у Канаді, члена Національної спілки журналістів України доктора історичних наук професора Ірини Матяш. Вона розповіла студентам про діяльність Наукового товариства, молодіжний осередок якого діє в нашому університеті. Цікаво було слухати про те, як на основі архівних документів було встановлено місця розташування закордоном українських та в Україні ‒ іноземних посольств, яка робота проводилась для встановлення пам’ятних дощок тощо. І. Матяш розповіла також про перших українських дипломатів та перші українські дипломатичні представництва. Студенти ж та викладачі мали можливість ознайомитись до початку зустрічі з виставкою МЗС до 100-ліття української дипломатії. І. Матяш подарувала книги з історії дипломатії. Нею було також презентовано та подаровано бібліотеці видання Б. Синюка «Дослідження фактів переселення в 1853–2017 рр. українців в Боржомі та історія становлення української діаспори в Самцхе-Джавахеті Грузії».
Наприкінці зустрічі було підписано меморандум про співпрацю факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин.
Ректором університету І. Пасічником та Генеральним директором ГДІП П. Кривоносом було підписано Договір про співпрацю між Національним університетом «Острозька академія» та Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв. Сподіваємось, що розпочата співпраця буде продовжуватись на користь університету та ГДІП.