Студенти факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» стали учасниками авторської лекційної програми «Практична або кулуарна дипломатія» доктора історичних наук, професора Олександра Глібовича Цвєткова. Він відомий український дипломат, у 2002–2006 роках працював Генеральним консулом України в Единбурзі, з 2008 по 2011 — Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Норвегія. Професор Цвєтков має дипломатичний ранг. Він Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу. Крім того, Олександр Глібович є професором Дипломатичної академії України при МЗС України.
«Зараз Україна перебуває на етапі, коли дипломатичні переговори стають найбільш оптимальним способом мирного врегулювання суперечок та конфліктів. Це один із найдієвіших у міжнародному праві методів поглиблення і налагодження відносин між державами. У сучасних українських реаліях постають усе нові й нові виклики перед нашою державою. І саме на дипломатію покладається найбільше надій і сподівань. Вирішення актуальних проблем анексії Криму, збройного конфлікту на сході, протистояння з Російською Федерацією на міжнародному рівні вимагають від нашої дипломатичної служби неабияких сил та майстерності. Ми, як майбутні дипломати, маємо навчитися правильно і грамотно вести переговори, які даватимуть користь Україні. Одним із основних способів і дієвих вирішення проблем є кулуарна дипломатія. Адже останнім часом важливі питання будь-яких держав вирішуються саме в політичних кулуарах. ЗМІ наголошують на тому, що саме в дипломатичних кулуарах вирішується доля не лише окремих держав, але й усього світу»,
В інтерв’ю Олександр Цвєтков розповів, що його візит до Острога відбувається у рамках співпраці між Національним університетом «Острозька академія» і Дипломатичною академією України при Міністерстві закордонних справ України.
Співпраця між навчальними закладами продовжується багато років. В Острозі неодноразово проводили заняття професори Дипломатичної академії. Наші спудеї щороку брали участь у наукових конференціях та зустрічах, організованих в Дипломатичній академії. Студенти обох вишів матимуть і надалі можливість співпрацювати, ділитися досвідом та брати участь у спільних грантових програмах і різноманітних обмінах.
«Я давно хотів приїхати до Острога і дізнатися більше про історію міста та академії. Коли нарешті з’явилася нагода завітати до Острозької академії, я одразу ж вирушив у дорогу. Мені особисто дуже подобається вести лекції для студентів, бачити як горять у них очі під час дискусій — це надає наснаги розповідати більше. В Острозькій академії я познайомився з студентами-міжнародниками різних курсів. Вони активні і намагаються сприймати багато нової інформації. Сподіваюся, що мій приїзд в академію перший, але точно не останній»,