Студентами Українського Оксфорду стали понад 400 юнаків і дівчат з різних куточків України. Урочиста церемонія посвяти в спудеї Інавгурація-2013 відбулася першого вересня в Національному університеті «Острозька академія». Традиційно в дійстві взяли участь театралізовані герої — фундатори першого вищого навчального закладу в Східній Європі княжна Гальшка, князь Василь-Костянтин Острозький, видатні діячі Острозького культурно-освітнього осередку, а також друзі та меценати сучасного вишу — відомий український науковець, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік Острозького академічного братства Микола Жулинський, протектор НаУОА Роман Василишин, мер Острога Олександр Шикер.
З вітальним словом до інавгурантів звернувся ректор університету Ігор Пасічник: «Острозька академія — це єдиний університет, який поставив перед собою завдання виховати національну еліту України. Пам’ятайте, що саме ви, дорогі першокурсники, покликані розбудити нашу державу. Саме серед вас я бачу майбутніх президентів і міністрів України. Не забувайте, що ви зобов’язані стати видатними українськими постатями».
До привітань також приєдналися голова студентського братства Ігор Штельмах, настоятель студентсько-викладацького храму, декан гуманітарного факультету Василь Жуковський. Микола Жулинський приїжджає на церемонію Інавгурації вже багато років поспіль. Він зазначив, що не може не висловити щире захоплення сучасною академією.
У присутності професорсько-викладацького складу, гостей свята першокурсники дали обіцянку спудея Острозької академії, а також отримали у подарунок книгу життя — Біблію.
Варто зауважити, що обіцянку дали і викладачі вишу, які минулого року захистили дисертаційні дослідження. Тож професорсько-викладацький склад Острозької академії поповнився 4-ма докторами і 14-ма кандидатами наук.
У перший день свого студентського життя першокурсники мали нагоду послухати лекції Миколи Жулинського і проректора з навчально-наукової роботи Петра Кралюка, присвячені постаті Тараса Шевченка і формуванню національної ідентичності українців.
Завершилося свято відкриттям етнографічної виставки, яка постійно діятиме у підземній галереї Острозької академії.