Вступ

Освіта

В Острозькій академії відбулася лекція «Що таке Open Data? Історія становлення відкритих даних»

29.04.2024

29 квітня в Національному університеті «Острозька академія» в межах навчально-методичного центру «Школа освітніх інновацій» відбулося перше заняття викладачів за програмою навчального модуля «Робота з відкритими даними: від збору інформації до її інтерпретації».

Спікер – Віталій Лебедюк, доцент кафедри національної безпеки та політології НаУОА, кандидат наук з державного управління. Модерувала захід кандидатка філологічних наук, доцентка, керівниця Школи освітніх інновацій Юлія Маслова.

Віталій Лебедюк презентував тему «Що таке Open Data? Історія становлення відкритих даних».

Під час лекції спікер розповів про те, із чого розпочалася політика відкритих даних в Україні; Міжнародну хартію відкритих даних, основні атрибути, режими доступу до інформації, типи даних тощо.

Спікер закцентував увагу й на принципах відкритих даних, зокрема:

• відкритість за замовчуванням;
  • доступність (безкоштовність) і готовність до використання;
  • оперативність і вичерпність;
  • порівнюваність і можливість поєднання з іншими даними;
  • для інклюзивного розвитку й інновацій;
  • для кращого врядування й залучення громадськості.